Leśna przygoda

O zajęciach

Leśna Przygoda to wachlarz jednodniowych, weekendowych i tygodniowych tematycznych wyjazdów do lasu przeznaczony dla dzieci, dzieci z rodzicam i dorosłych różnych profesji. Organizujemy leśne zajęcia w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego i na ścieżkach dydaktycznych Parku. Praktykujemy koncentrację i relaks w hamakach, a w ciszy lasu docieramy do ukrytych w nas pokładów kreatywności.

TERMINY

Ustalane indywidualnie dla każdego wyjazdu.

Miejsce

Koninki, Gorczański Park Narodowy

CENA

Ustalana indywidualnie dla każdego wyjazdu

DZIELIMY SIĘ LASEM, UWAGĄ, CZASEM I OPTYMISTYCZNYM PODEJŚCIEM DO ŻYCIA

Las to wyjątkowe miejsce, z którego wyjedziesz z naładowanymi akumulatorami i wrócisz, aby podładować je ponownie. Możesz dołączyć do organizowanych przez nas wyjazdów lub zorganizować swoją grupę warsztatową. 

ODKRYWAMY LEŚNE TAJEMNICE 

Wędrując ścieżkami odkrywamy przed dziećmi tajemnice natury i życie mieszkańców lasu. W czasie Leśnej Przygody doświadczają wielozmysłowo przyrody. Przebywanie w lesie rozwija dzieci, wzmacnia i buduje w nich siłę. Obserwujemy wpływ kontaktu z lasem na koncentrację, spokój, opanowanie i kreatywność. Las to prawdziwy rezerwat zabawy. Korzystamy z niego każdego dnia. Edukacja w terenie pobudza inteligencję kognitywną u dzieci i zmniejsza niedobór uwagi.

POBUDZAMY NIEOGRANICZONE POKŁADY KREATYWNOŚCI

Zanurzenie się w lesie, oddanie na chwilę jego wibracjom pozwala dotrzeć do naturalnie zgromadzonych w człowieku pokładów kreatywności. Las pomaga spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, znaleźć w sobie energię do działania, upewnić się, że podążasz przez życie swoją ścieżką. Przebywanie w lesie wpływa twórczo na człowieka. Można u nas rysować, malować, programować i pisać książki. 

INSPIRUJEMY DO RELAKSU NA HAMAKACH

W lesie może wisieć mnóstwo wygodnych hamaków. Wierzymy, że relaks i nicnierobienie to jeden z fundamentów szczęścia i dobrego samopoczucia. Współczesnemu człowiekowi takie chwile są wyjątkowo potrzebne. W czasie leśnego pobytu możesz praktykować ten stan w połączeniu ze świadomym oddechem i nasłuchiwaniem szemrania strumyka. Możesz hamak zawiesić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.