Przygotowanie do przedszkola wg AAK

Przygotowanie do przedszkola wg AAK

Kochani,

Wzruszają nas bardzo chwile, kiedy opowiadacie o tym jak Wasze dzieci rozpoczęły przygodę w przedszkolu. Staramy się od wielu lat Was wspierać, Wasze dzieci, a także przedszkola i Panie Nauczycielki. Czujemy, że mamy na tym świecie misję do spełnienia:) Dostrzegamy zarówno obawy i troski rodziców, widzimy i częściowo czujemy to, co przeżywają dzieci oraz jesteśmy blisko przedszkoli, ludzi tam pracujących, którzy robią co mogą, aby stworzyć dobrą atmosferę w tych pierwszych dniach, kiedy dziecko wkracza w kolejny etap życia. Etap przedszkolnej samodzielności.

Kilka lat temu Asia spisała w Inspirującym przewodniku dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców swoje osobiste przemyślenia, które przekazujemy na warsztatach i w czasie bezpośrednich rozmów. Znajdują się tam słowa dla rodziców i aktywne zadania dla dzieci. (Poniżej link do PDFu do wydrukowania) Wykorzystajcie sierpień i początek września do stworzenia entuzjastycznej atmosfery wokół tego ważnego etapu życia Waszego dziecka. Trzymamy kciuki za Was! Pamiętajcie, że zbudowanie zaufania to podstawa:)

Optymalnie będzie jeśli nauczyciele w przedszkolu zaakceptują obawy rodziców i ze zrozumieniem wyjaśnią wszystko. Optymalnie będzie także jeśli rodzice obdarzą nauczycieli zaufaniem i wiarą w to, że dziecko znajduje się w „dobrych rękach”. Taki sam sygnał z dwóch stron pomoże dziecku zbudować zaufanie wobec nowej sytuacji. Jeszcze raz trzymamy kciuki! Piszcie do nas, jeśli coś chcecie skonsultować.

Udostępnijcie post, aby podzielić się PDFem ze znajomymi rodzicami przyszłych przedszkolaków:)
Jeśli jesteś nauczycielem przedszkola udostępnij post z PDFem, aby podzielić się nim z rodzicami Waszych przyszłych przedszkolaków:)
Jeśli jesteś dyrektorem przedszkola i chcesz wysłać PDFa rodzicom, aby ułatwić czas wrześniowej adaptacji swoich podopiecznych, napisz na adres akademia@aak.edu.pl

DARMOWY PDF DO WYDRUKOWANIA  z PRZEWODNIKIEM DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW I ICH RODZICÓW (zawiera edukacyjne kolorowanki dla dzieci)